Optymalizujemy treść pod kątem słów kluczowych i nie tylko...

W ostatniej lekcji kursu SEO przedstawiłem listę elementów, które powinien zabierać dobry audyt SEO. Teraz czas na praktykę. Dziś dowiesz się jak zoptymalizować treść pod kątem SEO?

Poprzednie poradniki zawierały mnóstwo tekstu – tym razem będę więcej pokazywał. Za przykład wezmę jeden z wpisów i najpopularniejszy CMS, czyli WordPress.

Kurs "SEO od Podstaw"

Witam Cię w kursie "SEO od Podstaw". Koniecznie przeczytaj wszystkie wpisy, żeby uzyskać lepsze efekty nauki!

Kolejne części w każdy poniedziałek o 12:00!

Ustaw tytuł wpisu. Powinien zawierać frazy kluczowe. Tytuł ustawia się również w Yoast SEO – pamiętaj by był na tyle krótki, żeby mieścił się bez kropkowania. Fraza kluczowa + chwytliwy clickbait dobrze robi.

W pierwszym akapicie umieść frazę kluczową. Najważniejsze jednak, żeby lead był chwytliwy i zachęcał do przeczytania dalszej części wpisu. Frazę kluczową możesz dodatkowo pogrubić – Google to lubi.

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Gdy umieszczasz obrazki, koniecznie dodaj tagi ALT. Niech zawierają frazy kluczowe.

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Akapity nie powinny być zbyt długie. 4-5 linijek to optimum. Jeśli możesz, nasyć go słowami kluczowymi. Optymalizacja treści to w dużej mierze umiejętne nasycanie słowami kluczowymi.

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Google lubi długie treści. Jeśli wpis jest zbyt krótki uzupełnij go o dodatkowe treści. Yoast SEO sugeruje długość wpisu minimum 300 słów, ale ponoć najlepiej udostępniają się wpisy o długości powyżej… 3000 słów.

Dodaj do wpisu linki. Jeśli masz wpisy powiązane tematycznie może je podlinkować bezpośrednio w treści akapitu lub dodać coś w stylu. Warto również posiadać przyszły kalendarz publikacji lub listę fraz, które ewentualnie można podlinkować w przyszłości.

Okazja Miesiąca - 400zł do biedronki z Kartą Simplicity

W tej ramce co jakiś czas znajdziesz nową, ciekawą promocję bankową. Tym razem jest to karta kredytowa Simplicity w CitiBanku. Promocja umożliwia zgarnięcie bonu o wartości 400zł do biedronki, w zamian za spełnienie warunków

Podstawowymi warunkami promocji są:

 • Wyrobienie karty i dokonanie 5 transakcji miesięcznie w ciągu 2 pierwszych miesięcy (łącznie 10 transakcji)
 • Zgoda na przetwarzanie danych w celach marketingowych

Szczegóły promocji dostępne są na stronie banku. 

 • Sprawdź ofertę
 • Przeczytaj również: Narzędzia SEO, które musisz mieć – kompleksowy przewodnik po podstawowych usługach dla pozycjonera.

  Aktualizacje pomagają w SEO! Jeśli masz ciekawy wpis, a informacje straciły na aktualności, dodaj aktualizację. Dodanie nowych treści i oznaczenie ich ma wpływ na pozycjonowanie. Google lubi nowe treści, a krótko po publikacji daje mały bonus.

  Uzupełnij dane we wtyczce Yoast również dla Facebooka i Twittera. Odkąd fejs wprowadził blokadę dla zmiany tytułów ta funkcja znacznie zyskała na znaczeniu. Tytuły dla fejsa, Google i czytelników dla blogu często trzeba konstruować inaczej. W różnych mediach klikają się różne rzeczy.

  Bonus do Kursu prosto na Twój e-mail

  Zapisz się na newsletter i otrzymuj dostęp do materiałów dodatkowych, informacje o nowych wpisach i produktach. Zero spamu!

  Optymalizacja treści pod kątem SEO

  Podsumowanie

  Optymalizacja wpisów wstecz jest dość żmudna, jednak jeśli robisz to na bieżąco nie powinna zająć więcej niż 10-15 minut. Efekty dobrze przeprowadzonej optymalizacji mogą być piorunujące i jak dla mnie mają zdecydowanie największe znaczenie.A już za tydzień optymalizacja strony – również metodą obrazkową :).

  P.S. Pozdrowienia z Mazur.