Kiedy jest najlepszy czas na start własnego biznesu? Odpowiedź jest prosta – dzisiaj. Oczywiście rozpoczęcie działalności „na swoim” już takie proste nie jest, ale ilość małych i średnich przedsiębiorstw pokazuje, że nie trzeba być Bóg wie kim, mieć 5 fakultetów i miliony na start.

„Biznes od Podstaw” to seria wpisów, w której będę omawiał najważniejsze sprawy związane z założeniem i prowadzeniem własnej firmy. Serdecznie zapraszam do lektury!

Firma bez ZUS – poradnik dla tych, którzy nie lubią przepłacać

Powiedzmy sobie szczerze – ZUS rujnuje budżety młodych przedsiębiorców. Prawie 500zł, a po dwóch latach prawie 1200zł to olbrzymie wyzwanie finansowe dla kogoś kto zaczyna i… całkiem dobry budżet na marketing i rozwój.

Na szczęście są sposoby, żeby całkowicie legalnie uniknąć ZUSu. Jest ich około 5-ciu i systematycznie opisuję je na blogu w serii „Firma bez ZUS”. Poniżej znajdziesz listę wszystkich wpisów, które opublikowałem na ten temat:

Seria "Firma bez ZUS"

Czytasz właśnie wpis z serii "Firma bez ZUS", z której dowiesz się jakie są alternatywne formy prowadzenia działalności gospodarczej do jednoosobowej firmy obarczonej ZUS-em.

Przeczytaj również serię "Biznes od Podstaw" (link otwiera się w nowej karcie).

Chętnie przeczytam!