Latka lecą :). Od dziś licznik wybija mi 23 lata, czyli już tylko dwa do „ćwiartki”. Gdy uświadamiam sobie, że za rok będę już po swoich ostatnich studenckich wakacjach i prawdopodobnie zacznę szukać pracy (lub w optymistycznym wariancie biura dla swojej firmy), z jednej strony zaczynam się bać, a z drugiej wiem, że dam sobie radę, tak jak daję sobie teraz. Tylko skala wyzwań będzie inna ;).

Ale nie zamierzam się użalać i dumać nad tym co było i co mnie jeszcze czeka. Dziś nadszedł czas na prezenty, zarówno dla Ciebie, jak i dla mnie. Jeśli więc prowadzisz biznes/zamierzasz go otworzyć i masz pytania, których nie boisz się zadać, koniecznie przeczytaj ten wpis do końca.

20h darmowych konsultacji

Jak być może wiesz z mojego Facebooka, już niebawem ruszam z nowymi projektami. Jednym z nich będzie wydzielenie biznesowej części bloga do zupełnie nowego formatu, o czym z pewnością będę trąbił w marcu ;). Drugim kluczowym na najbliższe tygodnie są darmowe konsultacje, dla przedsiębiorców i osób, które dopiero chcą założyć działalność.

Myślę, że to dobry prezent za równo dla najwierniejszych czytelników, którzy regularnie śledzą bloga, a także dobry prezent dla mnie, bo dzięki rozmowom nie tylko będę pomagał rozwiązywać problemy, ale także dowiem się co trapi przedsiębiorców.

Jak otrzymać darmową konsultację?

W ramach urodzinowego prezentu 20 osób będzie mogło otrzymać godzinę darmowej konsultacji przez Skype. Żeby móc konsultacja doszła do skutku, najpierw musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy, zostawić podstawowe dane i informacje o swoim problemie, temacie rozmowy.

Tematyka, którą chciałbym się zająć jest dość szeroka – jestem przygotowany zarówno do rozmowy na tematy związane z marketingiem, problemami ogólnego zarządu nad przedsiębiorstwem, rekrutacją czy budowaniem strategii dla firmy. Poniżej przedstawiam listę propozycji problemów, które jesteśmy w stanie omówić w ciągu godziny i wyciągnąć konkretne wnioski:

Marketing:

  • Jak napisać brief dla agencji kreatywnej? – jak zamówić stronę internetową, materiały reklamowe, obsługę techniczną, żeby nie przepłacić?
  • Jak skonstruować strategię content marketingu – omówienie kolejności działań, krótka burza mózgów dla firmy?
  • Analiza ofert – od agencji kreatywnych, SEO, copywriterów itp.
  • Tworzenie treści na stronę i bloga – podstawowy audyt treści i zalecenia zmian
  • Burza mózgów na dowolny temat

Ogólny zarząd i strategie:

  • Dobór optymalnego zestawy oprogramowania, w szczególności CRM, oprogramowanie kreatywne, itp.
  • Rekrutacja – opis stanowiska, dobór wymagań, elementów oferty
  • Strategie marketingowe, biznesplany – dobór kluczowych elementów z perspektywy danego przedsiębiorstwa
  • Mierzenie wyników przedsiębiorstwa – dobór KPI

Oczywiście poza wyżej wymienionymi tematami chętnie podejmę również inne – nie znam wszystkich problemów przedsiębiorców, i chętnie dowiem się co Ci leży na wątrobie. Niestety są też tematy, których się nie podejmuję, mimo, że dostaję sporo zapytań. Są to wszelkie pytania o aspekty prawne i podatkowe. Nie jestem radcą prawnym, ani doradcą podatkowym i mimo, że posiadam pewną wiedzę na ten temat, nie podejmuję się doradztwa w tym zakresie.

Tutaj znajdziesz formularz zgłoszeniowy do odebrania konsultacji: link do formularza

Zbiórka dla Powstańców

Na Facebooku od pewnego czasu można uruchamiać zbiórki pieniędzy. Niestety wśród licznych organizacji, do których mam wiele zastrzeżeń, brakuje tej, którą chciałbym wesprzeć. Dlatego też jeśli chcesz wesprzeć szczytny cel, polecam Związek Powstańców Warszawskich. Jesteśmy im winni pamięć i wsparcie, nie tylko 1 sierpnia.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie organizacji.

Na koniec podziękowanie

Były prezenty, była prośba o wsparcie, więc brakuje tylko podziękowań. A te kieruję do wszystkich właścicieli 130 870 urządzeń, z których zanotowano odwiedziny bloga :). To dla mnie bardzo budujące, bo wiem, że mam dla kogo pisać i dla kogo cały czas się rozwijać.

Chciałbym podziękować także moim znajomym, którzy czytają mojego bloga i czasem skomentują jakąś myśl, którą tu opublikuje. Wielkie dzięki ;).