Cześć!

 

Nazywam się Łukasz. Jestem studentem ekonomii i mam psa, głowę pełną pomysłów i cele, do których konsekwentnie się zbliżam. Blogowanie, ekonomia i nowe technologie to moje pasje i to właśnie znajdziesz na tej stronie. 

 

Kim jestem i jak się ze mną skontaktować?

Wspomniałem o studiach, psie i marzeniach, ale nie powiedziałem o mojej pracy. Na co dzień jestem freelancerem zajmującym się tworzeniem stron internetowych (webdevelopment), pisaniem tekstów na potrzeby biznesu (copywriting), a od niedawna doradzam firmom w ramach konsultacji, które oferuję tutaj.

Ponadto jestem miłym gościem, który chętnie odpowiada na pytania – jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytanie, chcesz się umówić na wywiad lub zatrudnić mnie do swojego projektu, wyślij maila na kontakt@lukaszrosicki.pl. Alternatywną formą kontaktu jest wiadomość na facebooku – tam odpisuję zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu minut.

<p ” lang=”zxx”> 

Główne cele bloga

Gdy zakładałem mojego poprzedniego bloga, „Finanse od Podstaw” miałem trzy główne cele:

  • Pokazywać gdzie leżą dodatkowe pieniądze i jak się po nie schylić
  • Wskazywać drogę do budowania oszczędności
  • Uświadamiać, że zmniejszanie kosztów jest możliwe i może wygenerować dodatkowe korzyści

Wraz z rozwojem bloga okazało się, że jest masa innych tematów, które chcę poruszyć dlatego postanowiłem, że trzeba zmienić nazwę. Dziś pod własnym imieniem i nazwiskiem publikuję wpisy w trzech głównych kategoriach: finanse, marketing i techonologie.

 

Finanse od Podstaw

Studenci od wieków uchodzili za biednych (i wiecznie pijanych) – dzisiaj jest nie inaczej, ale nie wszyscy tacy są. Nie zarabiam dużo, nie mam olbrzymich oszczędności, ale w ciągu całego mojego życia poznałem prawdziwą wartość pieniądza i potrafię się z nim obchodzić. Nie jestem finansowym guru, ale dzięki wiedzy i doświadczeniu i umiejętności analizy sytuacji mogę efektywniej wydawać pieniądze niż wielu moich kolegów – o tym właśnie jest kategoria „Finanse od Podstaw„.

 

Marketing i blogosfera

Bloguję nie od dziś i to sprawia, że zebrałem spory zasób wiedzy, którym warto się podzielić. W kategorii „marketing i blogosfera” piszę głównie o technicznych aspektach blogowania, ale także o konsekwentnym budowaniu swojej marki. Wierzę, że dobra strategia to połowa sukcesu, dlatego duży nacisk kładę na planowanie działań z wyprzedzeniem i tego typu treści znajdziesz w tej kategorii.

 

Technologie

Kiedyś pisałem setki artykułów o technologiach w ramach moich wcześniejszych projektów. Brak dzisiejszego doświadczenia i słomiany młodzieńczy zapał sprawił, że duża część mojej pracy przepadła, ale nawet to nie oderwie mnie od tematu. Dziś dział „technologie” traktuję nieco inaczej niż wyobrażałem go sobie 2-3 lata temu, ale to daje mi tylko motywację do działania. Jeśli szukasz ciekawych historii połączonych z opiniami o sprzęcie i oprogramowaniu – koniecznie tutaj zajrzyj.