Cześć!

Nazywam się Łukasz. Jestem studentem ekonomii i mam psa, głowę pełną pomysłów i cele, do których konsekwentnie się zbliżam. Blogowanie, ekonomia i nowe technologie to moje pasje i to właśnie znajdziesz na tej stronie.

Kim jestem i jak się ze mną skontaktować?

Wspomniałem o studiach, psie i marzeniach, ale nie powiedziałem o mojej pracy. Na co dzień jestem freelancerem zajmującym się tworzeniem stron internetowych (webdevelopment), pisaniem tekstów na potrzeby biznesu (copywriting), a od niedawna doradzam firmom w ramach konsultacji, które oferuję tutaj.

Ponadto jestem miłym gościem, który chętnie odpowiada na pytania – jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytanie, chcesz się umówić na wywiad lub zatrudnić mnie do swojego projektu, wyślij maila na kontakt@lukaszrosicki.pl. Alternatywną formą kontaktu jest wiadomość na facebooku – tam odpisuję zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu minut.

<p ” lang=”zxx”>

Główne cele bloga

Gdy zakładałem mojego poprzedniego bloga, „Finanse od Podstaw” miałem trzy główne cele:

  • Pokazywać gdzie leżą dodatkowe pieniądze i jak się po nie schylić
  • Wskazywać drogę do budowania oszczędności
  • Uświadamiać, że zmniejszanie kosztów jest możliwe i może wygenerować dodatkowe korzyści

Wraz z rozwojem bloga okazało się, że jest masa innych tematów, które chcę poruszyć dlatego postanowiłem, że trzeba zmienić nazwę. Dziś pod własnym imieniem i nazwiskiem publikuję wpisy w trzech głównych kategoriach: finanse, marketing i techonologie.

Finanse od Podstaw

Studenci od wieków uchodzili za biednych (i wiecznie pijanych) – dzisiaj jest nie inaczej, ale nie wszyscy tacy są. Nie zarabiam dużo, nie mam olbrzymich oszczędności, ale w ciągu całego mojego życia poznałem prawdziwą wartość pieniądza i potrafię się z nim obchodzić. Nie jestem finansowym guru, ale dzięki wiedzy i doświadczeniu i umiejętności analizy sytuacji mogę efektywniej wydawać pieniądze niż wielu moich kolegów – o tym właśnie jest kategoria „Finanse od Podstaw„.

Marketing i blogosfera

Bloguję nie od dziś i to sprawia, że zebrałem spory zasób wiedzy, którym warto się podzielić. W kategorii „marketing i blogosfera” piszę głównie o technicznych aspektach blogowania, ale także o konsekwentnym budowaniu swojej marki. Wierzę, że dobra strategia to połowa sukcesu, dlatego duży nacisk kładę na planowanie działań z wyprzedzeniem i tego typu treści znajdziesz w tej kategorii.

Technologie

Kiedyś pisałem setki artykułów o technologiach w ramach moich wcześniejszych projektów. Brak dzisiejszego doświadczenia i słomiany młodzieńczy zapał sprawił, że duża część mojej pracy przepadła, ale nawet to nie oderwie mnie od tematu. Dziś dział „technologie” traktuję nieco inaczej niż wyobrażałem go sobie 2-3 lata temu, ale to daje mi tylko motywację do działania. Jeśli szukasz ciekawych historii połączonych z opiniami o sprzęcie i oprogramowaniu – koniecznie tutaj zajrzyj.

Kontakt

Najprostszym sposobem na skontaktowanie się ze mną jest wysłanie mi wiadomości poprzez facebookaTam odpowiedź powinna przyjść najszybciej. Jeśli jednak zależy Ci na kontakcie przez drogą mailową, wówczas pisz śmiało za pomocą na adres mailowy dostępny poniżej. Na wszystkie wiadomości staram się odpisywać jak najszybciej, ale nie zawsze dzieje się to tego samego dnia.

A i najważniejsze – jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach i materiałach na blogu, koniecznie zapisz się na mój newsletter. Gwarantuję, że nie będziesz dostawać spawu w postaci nachalnych reklam, a jedynie „listy” ode mnie.